3.kolo přeboru mladších žáků OFS Prostějov - lekce fotbalu žákům z Pivína !!!!!!!!

publikováno 14.09.2014 (aktualizováno 17.09.2014)

TJ FC Kostelec na Hané - TJ Sokol v Pivíně      4:0 / 1:0/

Branky: Dohnal, Chmelo, Komišák, Doležel

Sestava: Hradečný - Grygarová,Pavlíček,Šindler,Karásek,Moťka,Klapka,Dohnal,Doležel, Chmelo, Komišák,

V neděli 14.9.2014 jsme se všichni probudili do velmi děštivého rána a vůbec nebylo jasné, jestli se dnes vůbec bude hrát nějaký fotbal. Hřiště v Kostelci bylo popravdě dost promáčené, že bych se vůbec nedivil, kdyby rozhodčí nebo soupeři z Pívína odmítli utkání z důvodu nezpůsobileho terénu. Déšt se ale umoudřil a utkání mezi lonským vícemistrem a našimi mladými borci mohlo začít.

V prvních minutách se oba tými oťukávají, náš celek postupně zcela ovládá střed hřiště, kde výborně kombinuje lajna Klapka-Doležel-Moťka spolu s hrotovým Dohnalem. Zvláště Dalibor Doležel dělá ve středu svoji technikou soupeři obrovské problémy, ale v mnoha případech mu chybí potřebný klid ať už pro finální zakončení nebo přesnou přihrávku. V 5 minutě po hrubé chybě středního obrance  se k míči dostavá Matyáš Dohnal, který svou dravosti vybojuje míč a ocitá se sám před brankářem. Maty se většinou v takovýchto situací nemýlí- 1:0 . 11.minuta a krásná kombinace, na jejiž začátku je Kuba Pavlíček, který na levé obraně vybojuje míč, předává Danielovi Moťkovi, který se individuálně prosazuje přes 2 hráče,přihráva na střed Daliborovi a ten Lukáši Klapkovi , který cca z 12 metrů střílí a trefuje poprvé pravou tyč. V 16.minutě zvyšujeme na 2:0 tentokráte po individuaní akci Lukáše Klapky, který vybídnul Dalibora k zakončení , bohužel je odpískán ofsajd. Podobná situace se opakuje v 19.minutě, na jejiž konci je v ofsajdu Adam Komišák. Ve 20 minutě přichází další stoprocentní golovka-opět se uvolnuje Dalibor, který nachazí na středu Matyáše, ten se pěkně uvolnuje a jeho střela končí tentokráte na levé tyči. Následuje pak dálší tutovka, kdy Matyáš vybídl ke skorování Adama ,který ze 2 metrů přestřeluje branku !!!  V prvním poločase se snažíme i střílet z větší vzdálenosti(Dalibor,Nikola,Fana Karásků), mnohdy však zbytečně ukvapeně a hlavně nepřesně. Ve 26.minutě příchází další stoprocentní golová šance po kombinaci Klapka-Dohnal,kdy Lukáš střílí zprava, brankářem vyražená střela jde jen těsně vedle. V poločase tedy jen 1:0, ale utkání máme zcela pod kontrolou, soupeři jsme nedovoli vůbec nic.

Druhý poločas začínáme ve velkém stylu. Během první minuty máme další 2 tutovky.Krásná kombinace Daniel-Matyáš, kdy míč zpočátku výborně vyvezla dnes perfektně hrající Nikola, ale tentokráte Matymu chybí potřebný klid ke skorování. V zápětí pak učebnicová kombinace mezi obranou a zálohou ,končí nádhernou střelou Dalibora,který trefuje už třetí tyč. Od této chvíle se valí na soupeřovi branku jeden utok za druhým. V 39.minutě po pěkné kombinaci Adama s Lukášem Klapkou tento střílí jen těsně vedle.Minutu na to vysílá podobnou střelu Matyš,který je tento zápas hodně vidět na balonu a snaží se zakončovat.46.minuta a opět individuální akce Dalibora přes 3 hráče a jeho střela těsně vedle.V 48.minutě přichází nejhezčí akce utkání. V hlouby našeho pole hlavičkuje Daniel a nachází na pravé lajně Matyáše,který 30metrovým sprintem zatahuje do soupeřového pokutového uzemí a přesnou přihravkou nachází před bránou Lukáše Chmelo, který vsítuje svuj první gol v této soutěži.2:0.Poslední desetiminutovka pak byla již naší exibící.Střely Nikoly, Fanu,Kuby a Matyše ještě golem nezkončili, ani krásná hlavička z rohu Dalibora,ale ve 56.minutě se již pohotovou střelou k tyči z hranice pokutového uzemí blýsknul Adam. 3:0 Ve 57.minutě kombinace Daniel-Dalibor, Danek se individuálně prosazuje a jeho střela končí na výborně chytajícím brankáři, kterému Pivín vděčí za to ,že skore nebylo dvouciferné.Minutu na to opět kombinace výše uvedených hráčů vede k přečíslení 4na2 a ve finalní příhravku Daniela na Dalibora,který určuje konečné skore 4:0.

Všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon. Pivínským jsme předvedli lekci z kombinačního fotbalu a myslím že se jim o nás bude ještě dlouho zdát. Prezentujeme se jako tým, který má chut´ do hry a snaží se hrát velmi aktivně. Problem nám nadále dělá pravidlo ofsajdu, na které si jen těžko zvykáme a také neschopnost finálního zakončení , které by přineslo ovoce v podobě branek. Myslím,že se už těd všichi těšíme na další zápas

Zde odkaz na videozáznam  celého zápasu v kvalitě FULL HD !!!!!