Mládež TJ Klenovice n.H. v příštím fotbalovém ročníku !!!!

publikováno 25.06.2014 (aktualizováno 26.06.2014)

V pondělí 23.června se uskutečnila schůzka mládeže , kteří by měli příští fotbalovou sezonu spadat a hrát v kategorii U13-mladsi zaci . Z celkového počtu 8 hráčů r.2004-2002 / jedna dívka r.2001/ , s kterými počítám se nás sešlo 5 , dva se dodatečně omluvili. Bohužel se potvrdila moje obava a nepřišel kapitán našeho budoucího týmu, Lukáš Zapletal, který i přes to , že jsem s ním osobně mluvil v pátek 20.června a slíbil, že za Klenovice na střídavý start hrát CHCE, nepřišel na schůzku, vzkázal jen že hrát NEBUDE a odchází hrát do Pivína, kde ho místí funcionáři způsobem jím vlastním přetáhli. Vzhledem k tomu, že se původní iniciativa získát ze 2-3 hráče r.2003 z Nezamyslic nepodařila, situace v kategorii mladších žáků je neudržitelná. I přes velmi vydařenou sezonu v kategorii U11 , výborné podmínky pro rozvoj mládeže a stoprocentní zapálenost z mojí strany jako trenéra se bohužel v našem fotbalovém klubu již mnoho měsícu vytváří negativní atmosféra napříč celou mládeží ze strany starších kluků, kteří NAVÁDĚJÍ mladší k tomu aby nehráli ve svojí fotbalové kategorii a hráli ve starší jen s nimi. Naprosto tristní je, že i ze strany některých představitelů našeho oddílu dochází k určitému manipulování hráčů a přetahování hráčů do kategorie věkově starších , kde tito věkově ani výkonostně vůbec nepatří. Bohužel navenek IDEÁLNÍ MLÁDEŽNICKÝ FOTBALOVÝ ODDÍL má mnoho problemů.

Každopádně základním fotbalovým pravidlem u mládeže je , že by FOTBAL MĚLI HRÁT VĚKOVĚ STĚJNĚ STAŘÍ SE STEJNĚ STARÝMI a i když v nižších věkých kategoriích, zvláště na okresní úrovni, spojení dvou po sobě věkových kategorií je možné a naprosto realné, od kategorie starších žáků jde o úplně něco jiného , hlavně vzhledem k riziku zranění- zvláště při hře 7 plus 1 na polovičním hřišti.

Jelikož by byla velká škoda aby se vzhledem k nedostatku mládeže mládežnický fotbal u nás uplně rozpadl, osobně vidím přechodně cestu k zachování mláděže ve slučování celků, tak jak se to již dějě... Vzhledem k mojím dobrým vztahům s týmem Kostelce n.H., naskytla se možnost  sloučení mládeže po kategorii mladších žáků s tímto týmem. Většina kluků se jejími kluky dobře zná a navrhovaný model by znamenal, že pod hlavičkou jednoho klubu bychom každy postavili v kategorii mladších žáků svoji vlastní sedmičku případně bysme se navzájem doplnili. Kluci kteří spadají do kategorie starší přípravky pro příští rok- v našem případě tři hráči, pak mají možnost hrát nejen za ml.žáky, tak i starší přípravku . Situace s mladší přípravkou je otevřená.

Tréninky mladších žáku zůstanou pro příští sezonu se mnou , pravidelně v pondělí a ve čtvrtek od 16-17:30 hod.

Většině rodičů jsem tuto skutečnost osobně oznámil a rozhodnutí nechávám na nich. Z celkového počtu prozatím 4 hráči a 1 hráčka s navrhovaným řešením souhlasí a hrát takto chcou, Holub s Vackem prozatím oznámili že neví i když od rodiče Kubu jsem se dozvěděl , že hrát nebude. Jelikož je pro mně obrovsky vysilující se angažovat do něčeho, kde si pak každý stejně dělá co chce, oznamuji všem klukům a rodičům, aby vše ještě jednou pořádně promysleli , a ti co zájem hrát s náma fotbal mají, aby mi to DO KONCE MĚSÍCE ČERVENCE PŘIŠTLI OSOBNĚ OZNÁMÍT (je třeba projevit vlastní zájem) .

Ve dnech 12-17. srpna 2014  je plánovano společné soustředění hráčů r.2002-2004 ,spolu stýmem Kostelce n.H., které se uskuteční v krásném prostředí v ČECHÁCH POD KOSÍŘEM. Blížší informace budou doplněny. Jak samotní hráči, tak i jejich rodiče se do tohoto data mají možnost rozhodnout.

Moťka Pavel, trenér starší přípravky a mladších žáků pro sezonu 2014-2015