Turnaj ve Vyškově - neděle 15.června 2014

publikováno 15.06.2014

V neděli 15.června nás vyškováci pozvali na přátelský turnaj již jako připravu na příští rok a herní systém 7+1. Tento system nám není cizí, protože defacto všichni kluci již soutěž mladších žáků u nás v letošním roce hráli.Soupeři nám byli dva týmy, kteří budou příští rok hrát jihomoravskou žákovskou ligu U12 /tj soutěž o dvě urovně vyšši , než my/ a jedno mužstvo vyškovské okresní urovně.

Všechna utkání jsme odehrali v devítí klucích, tj. s jedním klukem na střídaní, věkově jsme měli jednoho r.2002, tři kluky r.2003, tři kluky 2004 a dva kluky r.2006. V této sestavě jsme odehráli obě utkaní s ligovými celky velmi vyrovnaně. V prvním utkání s Brnem bylo evidentní , jak je důležitá věková vyrovnanost mužstva a rozhodla více sil 15 kluků , kteří střídali na 2 sedmičky. V utkání s Vyškovem jsme byli lepším celkem , měli jsme několik tutovek a tlačili jsme , těsně před koncem jsme dostali pak gol na konečných 3:1. V záveřečném utkání s týmem Letonic se pak po většinu hrálo na soupeřovu branku, měli jsme nezpočetné mnoštství vyložených šancí, soupeř dával goly po hrubkách našeho brankáře a po ojedinělých přečíslení.

V herní systému zkušeného Lukáše ve středu obrany doplnovali poprvé po stranách věkem ješte hráč mladší přípravky Vašek Horak a vedl si velmi dobře, moc dnes překvapil na postu levého obrance Honza Sedlák, který je na svuj věk hodně rychlý a je hráčem, který za poslední rok udělal největší pokrok.V poli jsem pak zkoušel hrát na 2 záložníky a 2 utočníky. Daniel si poprvé zahral za ml. žáky na postu záložníka , a vedl si moc dobře, potřebuje však na tomto postu získat více herních zkušeností, Kuba na druhé straně zalohy tento post již v ml. žákach hraje, výborně servíroval příhravky našim utočníkům, chybí mu ale občas snaha a pomoc dozadu , ale v kombinaci s defenzivním Dankem na jedné straně zalohy a utočným Kubou na druhé je tato dvojice příslibem pro kombinační hrů , na které budeme příští rok stavět/ samozřejmě jen v případě , že nám Lukáš Zapletal neuteče....:))

V útoku se střídali Lukáš Chmelo, Filda Nehera/ který si občas zahral i na postu obránce/ a Matyaš Dohnal/který je hráčem Kostelce n.H.a který si snáma jel zahrát/. Matyaš hrál systemém 7+1 poprvé , na velkou plochu se ale neuvěřitelně rychle adaptoval a dělal všem soupeřum obrovské problémy.Rychlý, technicky skvěle vybavený a hlavně hlavou myslící , nesobecký hráč jako je Matyáš nám v našem týmu moc chybí. Byl našim jasně nejlepším hráčem, ke dvěma golum přidal nespočetné množství výborných připrávek . Lukáš Chmelo hrál na poli utočníka také velmi dobře, je to už ten Lukáš, jakého ho známe z podzimu, nebojácný , rychlý a snaživý.

Celkově se nám všechny tři přípravné utkání vydařily- Za uplynulý rok jsme udělali s klukama obrovský kus práce, i přesto že počet tréninků byl omezen / vzhledem k situaci , která v našem klubu u mládeže panuje ...../, všichni prokázali vykonostní vzestup, hodně kluku se naučilo svoje první kličky, naučili se hodně z fotbalové taktiky a vzhledem k jejich počtu a věku je lze jen a jen chválit. Příští rok budeme trénovat 2x týdně, pravidelně a zkusíme se i s malým počtem a mladinkým kádrem prosadit v soutěži mladších žáků.Všem klukům za dnešní výkon moc děkuji.

Trenér

Sokol Klenovice n.H. - FK Svratka Brno   0:5